- szabad felhasználású
- hitelkamat típusa fix
- fedezet nélküli
- forint alapú
- saját és idegen banki számláról is törleszthető
- A személyi kölcsön szabad felhasználású. Nem kell beszámolni a banknak arról, hogy mire költöd a kölcsönt. El lehet költeni egy drága autóra, egyészségügyi beavatkozásra, utazásra, felújításra. A kölcsönnek nagyobb a kamata, mivel a bank nem tudja megállapítani, hogy mire költik a pénzét.
- Nincs szükség ingatlanfedezetre.
- Gyorsabban igényelhető, akár pár napa leforgása alatt megtörténik a hitelbírálat és a kölcsön folyósítása.
- Jövedelem (A havi törlesztőrészlet maximális összege 500.000 Ft alatti nettó jövedelem esetén max. 50%, 500.000 Ft fölötti jövedelemnél max. 60% lehet.
- Életkor (legalább 18 év, de nem töltheti be a 70. évet)
- Állandó lakcím (külföldi állampolgár csak akkor kaphat személyi kölcsönt, ha rendelkezik Magyarországon állandó vagy tartózkodási engedéllyel és adóazonosító jellel)
- Munkaviszony (minimum 3 hónapos határozatlan idejű)
- Elérhetőség (mobil, e-mail cím)
- Központi Hitelinformációs Rendszer (KHR) státusz
- idegen személyi kölcsön
- szabad felhasználású
- áruhitel
- gépjármű lízing
- vásárlási lízing
- hitelkártya
- folyószámlahitel
Fényképes igazolvány és lakcímkártya
Legalább 3 havi bankszámlakivonat
Jövedelemigazolás
Telefonos elérhetőség
Speciális esetekben: TB igazolvány, vállalkozás előző évéről mérleg, őstermelői igazolvány…
Teljes hiteldíj mutató (THM), mely magába foglalja a kamatot, a kezelési költséget, az egyszeri és rendszeres díjakat, amelyet drágítanak a kölcsön teljes visszafizetésén. Ne csak a kamat legyen az iránymutató a kölcsön kiválasztásánál, havi bontásban több ezer forint is lehet az eltérés.
A minimum futamidő 12 hónaptól indul, melyet az ügyfél választ ki, de a legtöbb bank 7 éves futamidővel számol. Léteznek olyan bankok, ahol a hitelösszeg nagyságától és céljától akár 120 hónapra igényelhető a kölcsön.
Az a személy, aki hiteligényt nyújt be a bank felé. A kölcsönszerződés megkötése után adósnak vagy adóstársnak nevezzük.
A fizetésed, bejelentett munkabéred, amennyiben alkalmazott vagy. Vállalkozónak a NAV állít ki a vállalkozás előző éves teljesítménye alapján jövedelemigazolást. A jövedelemigazolás nem lehet régebbi 30 napnál.
Olyan bevételek, amit nem munkával keresel, például GYES, GYED, CSED, családi pótlék, szociális járandóságok, ösztöndíj. Önállóan a bank nem fogadja el ezeket a bevételeket, de javíthatod vele az esélyeidet a kölcsönhöz.
Készpénzes jövedelem esetén NAV jövedelemigazolásra van szükség, amiből a bank látja, hogy az igénylőnek lesz miből visszafizetnie a törlesztőket. Ezen kívül munkáltatói igazolásra van szükség, ami mutatja, hogy letelt a próbaidő.
Terv készítés: alaposan gondold át, hogy milyen hitelre van szükséged és esetleges nem várt események tükrében is tudod majd fizetni.
Kérd tanácsadóink segítségét a követelményeknek való megfeleléshez.
Amennyiben megfeleltél a követelményeknek a bankoktól az igényeidnek megfelelően kérünk be ajánlatokat.
Szükséges papírok beszerzése.
A banknál a szerződés aláírása, és az összeg folyósítása és felhasználása.
Sajnos nem lehetséges, hiszen ez az egyetlen biztosíték a bankoknak, hogy vissza tudod fizetni a hiteled.
Fix kamatozású, a futamidő végéig rögzített személyi kölcsönt vesznek fel legtöbbször az emberek. Nincs kockázat a törlesztő részlet megnövekedéséhez, a futamidő végéig kiszámítható.